| مكان المنشأ: | شنتشن، الصين |
| اسم العلامة التجارية: | Jnicon |
| إصدار الشهادات: | UL,TUV,CE,ROHS,CQC |
| رقم الموديل: | وصلة دائرية مقاومة للماء |
| الحد الأدنى لكمية: | 100 (10 أزواج من العينات) |
|---|---|
| الأسعار: | negotiable |
| تفاصيل التغليف: | 1. كيس من البلاستيك 2. الكرتون 3. حسب متطلبات الزبون |
| وقت التسليم: | 3-5 أيام عمل |
| شروط الدفع: | خطاب الاعتماد،، D/A، D/P، T/T، ويسترن يونيون، موني جرام |
| القدرة على العرض: | 10000 مجموعة / يوم |
| رقم التعريف الشخصي جهة الاتصال: | 2Pin | تصنيف IP: | IP67 |
|---|---|---|---|
| نوع الموصل: | دفع قفل | نموذج: | M25 |
| مادة: | PA66 وسبائك النحاس | درجة حرارة التشغيل: | -40 درجة مئوية ~ +105 درجة مئوية |
| إبراز: | IP67 waterproof power connector,M25 2 pin push lock socket,waterproof plug and socket connector |
||
Base Station Communication Equipment Used 2pin Circular 50A Waterproof Power Connector M25
Description
This M25 waterproof power Connector is very popular in New 5G Base station Application,
With a waterproof rating of IP67, It could work in the outdoor enviroment perfectly.And Its easy to assemble the M25 Outdoor Waterproof Connector,only a Screwdriver is required to attach the two wires inside each main body. Once each side is connected, the wiring is fully protected from the elements.
Once assembled, the M25 Outdoor Waterproof Conector is easy to plug and play while keeping the elements and water out of splices and junctions. To disconnect, just unscrew the main body and pull apart the two ends.The M25 Waterproof conector has multiple waterproofing levels, consisting of o-rings, waterproof sealant, and flexible end seals designed to tighten and close awhen screwed together.
Main features
1. Advanced structure: IP67 self locking connector
2. Multicore:2,3,4,5 pins are optional
3. Connection method: soldering(welding),screw terminal
4. Assembly: cable to cable ,male and female without cable
5. Certifications: UL, TUV, CE,ROHS,CQC.
6. Connection method: push pull locking type
| Electrical Parameters | |
| Number of Poles | 2/3/4/5 |
| Current Rating | 50A max |
| Voltage Rating | 600VAC max |
| Durability Voltage | 2500VAC @ 60 s. |
| Technical Parameters | |
| Contact Resistance | 10 mΩ max |
| Insulation Structure | 500 MΩ at 500VDC |
| Operating Temperature | -40°C ~ +105°C |
| IP Class | IP67 (1m / 30min) |
| Mold Material | PA66 |
| Contact/Terminal Material | Gold Plated Brass |
| Seal Material | Silicone |
| Operation Parameters | |
| Voltage Rating | 600VAC max |
| Current Rating | 50A max |
| Min Wire Size OD | 6.5mm ~ 10mm |
| Max Wire Size OD | 10.5mm ~ 18mm |
| Max.Cable Cross Section Area | 0.5mm2 ~ 6.0mm2 |
RFQ
Q: How to buy your products?
A: You need to do as followings:
Confirm Current Rating and Number of Contacts
Confirm Connector and Contact Gender
Confirm Assembly style
Confirm Mating style ( series or parallel)
Confirm Cable OD size
Confirm Cable Length and Material.
Q: hello, i do not know what's kind of connector i need, but i need it for led connection.
A: hello my friend, we are pleased to provide complete solution for you if more details could be provided such as: current(amp), voltage, wire number, cable size etc.
Q: How can I get samples?
A: It's my honor to offer you samples, we could offer 3pcs each item for free charge but cost of freight would be on your side. If need more items, more quantity for each item, we will charge for the samples.
![]()
![]()
اتصل شخص: Ms. Carly Lu
الهاتف :: +86 15986694303
2 دبوس موصلات دائرية للماء ، 50A 500V موصلات الكابلات الدائرية
20A 3 دبوس موصلات دائرية للماء ، M19 IP68 موصلات دائرية
5 دبوس ماء موصلات دائرية ، كابل الطاقة M25 التعميم موصل IP67
الغبار والدليل على IP67 M19 موصل 3 السلطة 2 إشارة جيدة تمتد المقاومة
ذكر أنثى ماء موصل الطاقة 3 دبوس تصميم ختم نهاية مرنة
IP67 موصل الطاقة للماء مع كابل ، 20A موصلات كابل الطاقة الكهربائية
30A 500V موصل الطاقة للماء ، موصل لوحة جبل Jnicon الطاقة
الصمام موصل الطاقة للماء Jnicon ، موصل للماء M15 4 طريقة الموازي
M16 IP68 موصل البيانات للماء ، IP68 موصل ذكر أنثى للماء
لوحة نوع ماء موصل البيانات IP67 5A 12 دبوس ذكر أنثى التوصيل مع المقبس
Jnicon 9 دبوس أنثى موصل بيانات للماء ، IP67 3 دبوس السيارات موصلات للماء