| مكان المنشأ: | الصين |
| اسم العلامة التجارية: | Jnicon |
| إصدار الشهادات: | TUV, UL, 3C, CE, ROHS, ISO90001 |
| رقم الموديل: | موصلات دائرية مقاومة للماء |
| الحد الأدنى لكمية: | 100 (10 أزواج من العينات) |
|---|---|
| الأسعار: | negotiable |
| تفاصيل التغليف: | 1. حقيبة بلاستيك 2. كارتون 3. كل متطلبات العميل |
| وقت التسليم: | 3-5 أيام |
| شروط الدفع: | خطاب الاعتماد، D/A، D/P، T/T، ويسترن يونيون، موني جرام |
| القدرة على العرض: | 10000 زوج / يوم |
| نوع المنتج: | 3 دبوس موصل دائري | التيار الحالي: | موصل طاقة 50 أمبير 500 فولت |
|---|---|---|---|
| متانة: | 1500 مرة التوصيل/الفصل | مستوى مقاوم للماء: | IP67 |
| طلب: | شاشة LED، المعدات الكهربائية | مواد الاتصال: | سبيكة النحاس (لوحة الذهب) |
| إبراز: | 50A waterproof electrical connectors,M25 quick lock connectors,500V outdoor waterproof connectors |
||
Jnicon 3 Pin Male Female Waterproof Circular Connector 50A LED Lighting IP67
Description of Jnicon 3 Pin Male Female Waterproof Circular Connector
1. 2pin, 3pin, 9pin, 22 pin, 32 pins are available.
2. The max.cable diameter: 16.0 mm.
3. plug/unplug locking style,easy to assemble.
4. stable, compression, anti-explosion and anti-deformation.
5. gold-plated contact, high performance of corrosion resistance and electrical conductivity effectively deal with temperature rise.
6. protection level: IP67
Specifiction of 10A waterproof circular connector
| Connecting mode | plug/unplug Locking |
| Protection level | IP67 |
| Cable specification | Max 10AWG |
| diameter range | Φ6-Φ16 |
| Current rating(A) | 50A |
| Operating voltage(AC.V.rms) | 500V |
| Withstand voltage(AC.V)1min | 2500V |
| Temperature rating | -40°C~105°C |
| Method of connecting cable | Solder |
| Prevent the combustion level | UL94-V0 |
| Material | |
| Shell&insulated parts | High performance engineering plastics |
| Contact pin | Copper alloy(gold-plated) |
| Spring | Stainless steel |
Product detail picture
♦ Your drawings and samples are warm welcomed since our professional R&D team can help to customize the items you want.
♦ It can effectively resist vibration and shock, and can prevent broken connection caused by pulling cables. It is absolutely reliable and convenient to plug in very limited space.
![]()
FAQ
Q: How to buy your products?
A: You need to do as followings:
* Confirm Current Rating and Number of Contacts
* Confirm Connector and Contact Gender
* Confirm Assembly style
* Confirm Mating style ( series or parallel)
* Confirm Cable OD size
* Confirm Cable Length and Material.
Q. Do you have any MOQ limit for led light order?
A: Low MOQ, 1pc for sample checking is available.
Q: Do you have a guarantee of your product quality?
A: Yes, we provide warranty for one year.
اتصل شخص: Ms. Carly Lu
الهاتف :: +86 15986694303
2 دبوس موصلات دائرية للماء ، 50A 500V موصلات الكابلات الدائرية
20A 3 دبوس موصلات دائرية للماء ، M19 IP68 موصلات دائرية
5 دبوس ماء موصلات دائرية ، كابل الطاقة M25 التعميم موصل IP67
الغبار والدليل على IP67 M19 موصل 3 السلطة 2 إشارة جيدة تمتد المقاومة
ذكر أنثى ماء موصل الطاقة 3 دبوس تصميم ختم نهاية مرنة
IP67 موصل الطاقة للماء مع كابل ، 20A موصلات كابل الطاقة الكهربائية
30A 500V موصل الطاقة للماء ، موصل لوحة جبل Jnicon الطاقة
الصمام موصل الطاقة للماء Jnicon ، موصل للماء M15 4 طريقة الموازي
M16 IP68 موصل البيانات للماء ، IP68 موصل ذكر أنثى للماء
لوحة نوع ماء موصل البيانات IP67 5A 12 دبوس ذكر أنثى التوصيل مع المقبس
Jnicon 9 دبوس أنثى موصل بيانات للماء ، IP67 3 دبوس السيارات موصلات للماء