| مكان المنشأ: | الصين |
| اسم العلامة التجارية: | Jnicon |
| إصدار الشهادات: | CE,TUV,UL,RoHS |
| رقم الموديل: | M25 |
| الحد الأدنى لكمية: | 100 (10 أزواج من العينات) |
|---|---|
| الأسعار: | negotiable |
| تفاصيل التغليف: | كرتونة تصدير عالية الجودة |
| وقت التسليم: | 3-6 أيام عمل |
| شروط الدفع: | T / T ، باي بال ، L / C ، ويسترن يونيون |
| القدرة على العرض: | 10000 / يوم |
| جنس: | مقبس أنثى قابس الذكور | دبوس: | 3 دبوس |
|---|---|---|---|
| جهد التشغيل: | 500 فولت | التصنيف الحالي (أ): | 60 أمبير كحد أقصى. من أجل السلطة |
| طريقة الاتصال: | دفع قفل | مادة: | PPA |
| سلك التجميع: | لحام أو تركيب برغي | ||
| إبراز: | M25 waterproof power connector,3 pin wire to board connector,PA66 500V waterproof plug |
||
| Operation Parameters | |
| Voltage Rating | 600VAC max |
| Current Rating | 50A max |
| Min Wire Size OD | 6.5mm ~ 10mm |
| Max Wire Size OD | 10.5mm ~ 18mm |
| Max.Cable Cross Section Area | 0.5mm2 ~ 6.0mm2 |
M25 waterproof power connector is the perfect solution to make your own waterproof connection cables easily. Thanks to its screw based terminal, soldering is not required and installation just takes a few minutes.
| Technical Parameters | |
| Contact Resistance | 10 mΩ max |
| Insulation Structure | 500 MΩ at 500VDC |
| Operating Temperature | -40°C ~ +105°C |
| IP Class | IP67 (1m / 30min) |
| Mold Material | PA66 |
| Contact/Terminal Material | Gold Plated Brass |
| Seal Material | Silicone |
Once assembled, the M25 Outdoor Waterproof Conector is easy to plug and play while keeping the elements and water out of splices and junctions. To disconnect, just unscrew the main body and pull apart the two ends.The M25 Waterproof conector has multiple waterproofing levels, consisting of o-rings, waterproof sealant, and flexible end seals designed to tighten and close awhen screwed together.
| Electrical Parameters | |
| Number of Poles | 3 |
| Current Rating | 50A max |
| Voltage Rating | 600VAC max |
| Durability Voltage | 2500VAC @ 60 s. |
This M25 waterproof power Connector has a waterproof rating of IP67. To assemble the M25 Outdoor Waterproof Connector,only a Screwdriver is required to attach the two wires inside each main body. Once each side is connected, the wiring is fully protected from the elements.
Dimension of M25 waterproof connector
![]()
![]()
![]()
1. Q: Are you a factory or trading company?
A: We are a factory. Located in Jnicon Industrial Park, Bao'an District,Shenzhen,China
2. Q: How to buy your products?
A: You need to do as followings:
* Confirm Current Rating and Number of Contacts
* Confirm Assembly style
* Confirm Cable Wire guage
* Confirm Cable Length and Material.
3. Q: How can I get samples?
A: It's my honor to offer you samples,and the freight should be paied by yourself.You can let me know your courier number and your detail address,Then I can send you sample at once.
4. Q: How many materials you can provide?
A: There's some different materials from connector and cable, we usually use PVC/Nylon material to product connector, PVC/Rubber/Silicone material was used in cable. Of course we can also according to your requirments to choose the material.
5. Q: How does your factory do regarding quality control?
A: Quality is priority. Jnicon people always attach great importance to quality controlling from the very beginning to the very end. Our factory has gained ISO9001,ISO14001.
6. Q: Can you give me some advices on how to buy the Led wire waterproof connector ?
A: It's my pleasure to help you first of all.If you are interested in our products,The best way is that you can make a simple drawing to me with a product picture,Then I will give advice for you.If you have any inquiry,please feel free to ask us and we'll try our best to help you!
اتصل شخص: Ms. Carly Lu
الهاتف :: +86 15986694303
2 دبوس موصلات دائرية للماء ، 50A 500V موصلات الكابلات الدائرية
20A 3 دبوس موصلات دائرية للماء ، M19 IP68 موصلات دائرية
5 دبوس ماء موصلات دائرية ، كابل الطاقة M25 التعميم موصل IP67
الغبار والدليل على IP67 M19 موصل 3 السلطة 2 إشارة جيدة تمتد المقاومة
ذكر أنثى ماء موصل الطاقة 3 دبوس تصميم ختم نهاية مرنة
IP67 موصل الطاقة للماء مع كابل ، 20A موصلات كابل الطاقة الكهربائية
30A 500V موصل الطاقة للماء ، موصل لوحة جبل Jnicon الطاقة
الصمام موصل الطاقة للماء Jnicon ، موصل للماء M15 4 طريقة الموازي
M16 IP68 موصل البيانات للماء ، IP68 موصل ذكر أنثى للماء
لوحة نوع ماء موصل البيانات IP67 5A 12 دبوس ذكر أنثى التوصيل مع المقبس
Jnicon 9 دبوس أنثى موصل بيانات للماء ، IP67 3 دبوس السيارات موصلات للماء