| مكان المنشأ: | الصين |
| اسم العلامة التجارية: | Jnicon |
| إصدار الشهادات: | CE,TUV,UL,RoHS |
| رقم الموديل: | M25 |
| الحد الأدنى لكمية: | 100 (10 أزواج من العينات) |
|---|---|
| الأسعار: | negotiable |
| تفاصيل التغليف: | كرتونة تصدير عالية الجودة |
| وقت التسليم: | 3-6 أيام عمل |
| شروط الدفع: | T / T ، باي بال ، L / C ، ويسترن يونيون |
| القدرة على العرض: | 10000 / يوم |
| مستوى الحماية: | IP67 | جنس: | مقبس أنثى قابس الذكور |
|---|---|---|---|
| دبوس: | 3pin موصل أنثى ذكر | التصنيف الحالي (أ): | 60A كحد أقصى. |
| مادة: | PPA | طريقة الاتصال: | دفع قفل |
| جهد التشغيل: | 500 فولت | سلك التجميع: | لحام أو تركيب برغي |
| إبراز: | 500V M25 circular panel mount connector,3 pin push locking power connector,IP67 waterproof M25 connector |
||
| Operation Parameters | |
| Voltage Rating | 600VAC max |
| Current Rating | 50A max |
| Min Wire Size OD | 6.5mm ~ 10mm |
| Max Wire Size OD | 10.5mm ~ 18mm |
| Max.Cable Cross Section Area | 0.5mm2 ~ 6.0mm2 |
M25 waterproof Circular connector is the perfect solution to make your own waterproof connection cables easily. Thanks to its screw based terminal, soldering is not required and installation just takes a few minutes.
| Technical Parameters | |
| Contact Resistance | 10 mΩ max |
| Insulation Structure | 500 MΩ at 500VDC |
| Operating Temperature | -40°C ~ +105°C |
| IP Class | IP67 (1m / 30min) |
| Mold Material | PA66 |
| Contact/Terminal Material | Gold Plated Brass |
| Seal Material | Silicone |
Once assembled, the M25 Outdoor Waterproof Circular Conector is easy to plug and play while keeping the elements and water out of splices and junctions. To disconnect, just unscrew the main body and pull apart the two ends.The M25 Waterproof conector has multiple waterproofing levels, consisting of o-rings, waterproof sealant, and flexible end seals designed to tighten and close awhen screwed together.
![]()
This M25 circular power connector has a waterproof rating of IP67. To assemble the M25 Outdoor Waterproof Connector,only a Screwdriver is required to attach the two wires inside each main body. Once each side is connected, the wiring is fully protected from the elements.
If soldering version needed, its also avialble.
![]()
اتصل شخص: Ms. Carly Lu
الهاتف :: +86 15986694303
2 دبوس موصلات دائرية للماء ، 50A 500V موصلات الكابلات الدائرية
20A 3 دبوس موصلات دائرية للماء ، M19 IP68 موصلات دائرية
5 دبوس ماء موصلات دائرية ، كابل الطاقة M25 التعميم موصل IP67
الغبار والدليل على IP67 M19 موصل 3 السلطة 2 إشارة جيدة تمتد المقاومة
ذكر أنثى ماء موصل الطاقة 3 دبوس تصميم ختم نهاية مرنة
IP67 موصل الطاقة للماء مع كابل ، 20A موصلات كابل الطاقة الكهربائية
30A 500V موصل الطاقة للماء ، موصل لوحة جبل Jnicon الطاقة
الصمام موصل الطاقة للماء Jnicon ، موصل للماء M15 4 طريقة الموازي
M16 IP68 موصل البيانات للماء ، IP68 موصل ذكر أنثى للماء
لوحة نوع ماء موصل البيانات IP67 5A 12 دبوس ذكر أنثى التوصيل مع المقبس
Jnicon 9 دبوس أنثى موصل بيانات للماء ، IP67 3 دبوس السيارات موصلات للماء